Treviso – Mestre, zwiedzanie Wenecji

Na początek wyprawy po Wenecji Euganejskiej proponujemy podróż na południe, w kierunku Laguny Weneckiej i stolicy regionu – Wenecji. Nasza dzisiejsza trasa będzie wiodła w dużej mierze po wyznaczonej ścieżce rowerowej, po płaskim terenie bez żadnego ruchu samochodowego. Będziemy się poruszali po włoskim odcinku słynnej trasy prowadzącej z Monachium do Wenecji.

Początkiem naszej trasy będzie Treviso. Miasto jest przede wszystkim dobrą bazą wypadową do zwiedzania pobliskiej Wenecji, ale również samo w sobie ma wiele do zaoferowania. Na uwagę zasługuje przede wszystkim średniowieczna zabudowa oraz liczne zabytki z tego okresu, jak chociażby Palazzo dei Trecento z XIII wieku, Kościół św. Franciszka z XIII czy Katedra św. Piotra. Rowerową podróż zakończymy w Mestre, skąd korzystając z komunikacji miejskiej udamy się do Wenecji.

Wenecja to jedno z miejsc, których niepowtarzalny urok pozostawia niezapomniane wrażenia. Do najważniejszych atrakcji miasta należą Ponte di Rialto - jeden z najsłynniejszych mostów świata, niemal 100-metrowa wieża Campanille, Bazylika św. Marka, Pałac Dożów czy Most Westchnień. Podczas zwiedzania nie zabraknie również czasu na spacer po placu św. Marka, czy skorzystania z transportu wodnym tramwajem po słynnym Canale Grande. Po zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do Mestre, a stąd busem do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
25Łatwa
49Średnia
98Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.