Pordenone

Nasza dzisiejsza podróż rozpocznie się bezpośrednio z hotelu. Po śniadaniu wsiądziemy na rowery i udamy się na północny wschód, w kierunku regionu Friuli-Wenecja Julijska. Czekająca nas trasa prowadzi głównie po ścieżkach rowerowych z niewielkimi przewyższeniami, więc mimo ponad 70 kilometrowej odległości nie powinna sprawić nam problemu. Będziemy poruszali się poza głównymi szlakami turystycznymi, dzięki czemu poczujemy na własnej skórze unikalny klimat włoskiej prowincji.

Początkowy etap prowadzić nas na wschód, pośród lasów, pól uprawnych i włoskich miasteczek. Po pierwszych 30 kilometrach zatrzymamy się na odpoczynek w okolicach Oderzo. Po krótkiej przerwie wyruszymy na północ w kierunku Sacile. Od teraz nasza trasa będzie prowadziła w znacznej mierze wzdłuż rzeki Livenza, będącej naturalną granicą regionów Veneto oraz Friuli-Wenecja Julijska. Naszym kolejnym przystankiem będzie właśnie Sacile. Jest to niewielkie, aczkolwiek urokliwe miasteczko. Znajdziemy tutaj wiele zabytków z Palazzo Ragazzoni oraz kościołem di San Nicolò Vescovo na czele. Po odpoczynku udamy się na wschód do Pordenone, które jest celem naszej dzisiejszej wyprawy.

Miasto było niegdyś ważnym portem rzecznym, czego odzwierciedleniem jest herb miejski. Obecnie jest to głównie miasto przemysłowe, ale nie brak w nim również atrakcji turystycznych. Te znajdziemy przy głównej ulicy. Tutejsza zabudowa pochodzi z XIII wieku. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Castello dei Conti di Ragogna oraz Palazzo Comunale. Dodatkowo w mieście znajdują się liczne muzea, wąskie uliczki oraz bary, w których można spróbować znakomitych włoskich szynek. Po odpoczynku i zwiedzaniu udamy się busem w drogę powrotną do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
35Łatwa
80Średnia
160Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.