Laguna Wenecka - Padwa

Rano po śniadaniu udamy się busem w kierunku znanego nam już miasta Mestre. Tutaj rozpoczniemy naszą dzisiejszą podróż. Będziemy poruszali się po ścieżkach rowerowych oraz drogach o znikomym ruchu samochodowym. Dzisiejszy odcinek liczy blisko 60 kilometrów, ale prowadzi po płaskim terenie. Przez większość część dnia będziemy trzymali się ścieżki rowerowej prowadzącej z nad Jeziora Garda do Wenecji.

Naszym pierwszym krótkim przestankiem na trasie będzie miasteczko Oriago. Tutaj zboczymy nieco z kursu i udamy się w kierunku miejscowości Fusina, leżącej nad Laguną Wenecką. Samo miasteczko oferuje liczne pola kempingowe, na których można wypoczywać z dala od turystycznego zgiełku. Laguna została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO w roku 1987 i słynie z licznych wysp, na których można znaleźć niezwykle malownicze miasteczka. Po krótkim odpoczynku udamy się w dalszą podróż.

Naszym dzisiejszym celem jest słynne włoskie miasto Padwa. Miasto kojarzone jest przede wszystkim z postacią Świętego Antoniego i bardzo często jest omijane przez turystów – niesłusznie. Historia miasta sięga jeszcze czasów starożytnych, chociaż z tego okresu nie pozostało zbyt wiele zabytków. Jednakże w mieście znajdziemy bardzo dobrze zachowaną architekturę z okresu Średniowiecza i Renesansu. Miasto jest również ośrodkiem akademickim, a co za tym idzie znajduje się tu wiele barów i knajp. To właśnie tutaj wynaleziono słynny włoski alkohol, Aperol. Po zwiedzaniu i odpoczynku udamy się busem w drogę powrotną do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
27Łatwa
57Średnia
106Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.