Jesolo - Lido

Po śniadaniu udamy się busem do miasteczka Jesolo. Tutaj wsiądziemy na rowery i rozpoczniemy naszą kolejną podróż po Lagunie Weneckiej. Samo miasteczko nie jest obowiązkowym punktem na mapie turystycznej Włoch, ale pobliskie Lido di Jesolo, leżące nad Morzem Adriatyckim już tak. Jest to największy kurort regionu i jeden z najbardziej znanych we Włoszech. Miasto zyskało sławę dzięki pięknej piaszczystej plaży liczącej blisko 15 kilometrów. Prócz plaż znajdziemy tu również liczne hotele, restauracje oraz deptak, który w nocy tętni życiem. My jednak kąpiel w morzu zostawimy sobie na później i udamy się do portu w miasteczku Punta Sabbioni.

Dzisiejsza trasa będzie mało wymagająca, dzięki czemu będziemy mogli w pełni podziwiać piękno weneckiej laguny. Naszym kolejnym punktem na trasie będzie Punta Sabbioni. Miasto jest swoistą bramą do Wenecji. Znajduje się tutaj przystać skąd odpływają statki wycieczkowe do tego miasta, a także niezwykle popularne tramwaje wodne. My również skorzystamy z promu, ale tym razem nie udamy się do Wenecji, a na pobliską wyspę Lido.

Lido jest wyspą, oddzielającą Lagunę Wenecką od Morza Adriatyckiego. Wyspa uznawana jest za prestiżową część Wenecji. Znajdziemy tutaj liczne hotele pięciogwiazdkowe, w których bardzo chętnie wypoczywają chociażby gwiazdy przyjeżdżające do Wenecji na festiwal filmowy. My wyspę poznamy z poziomu roweru, podczas 15 kilometrowej przejażdżki objedziemy główną część Lido zarówno od strony Laguny jak i Adriatyku. Z wyspy ponownie przepłyniemy promem do Punta Sabbioni skąd udamy się rowerem w drogę powrotną do Jesolo, gdzie zakończymy dzisiejszy dzień rowerowy.

Wariant trasy
w kilometrach
46Łatwa
60Średnia
109Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.