Caorle - Portogruaro - degustacja wina

Dziś znów wyruszymy busem w okolice Jesolo, skąd rozpoczniemy dzisiejszą rowerową podróż. Tym razem jednak, udamy się w kierunku miasta Caorle. Nasza trasa będzie wiodła ścieżką rowerową, również wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Znikomy ruch i płaski teren, będą pozwalały na podziwianie okolicznej przyrody i nadmorskich miasteczek. W pierwszym etapie podróży nie zabraknie również czasu na wypoczynek na jednej z piaszczystych plaż oraz na kąpiel w Adriatyku.

Pierwszym przystankiem na trasie będzie miasto Caorle. Jest to jedno z najbardziej urokliwych miast wybrzeża Adriatyku. Miasto może się poszczycić przede wszystkim historycznym centrum miasta, w którym znajdują się kolorowe kamienice, deptaki, wąskie uliczki i liczne restauracje. W okolicach miasta znajdziemy również piękne piaszczyste plaże, porty i przystanie dla ekskluzywnych jachtów. Po odpoczynku i zwiedzaniu udamy się na północ w głąb lądu, w kierunku Concordii i Portogruaro.

Celem naszej dzisiejszej wyprawy jest Portogruaro, ale nim dotrzemy do tego miasta warto zatrzymać się w pobliskiej Concordii. Miasto pochodzi z czasów antycznych i znajdziemy w nim mnóstwo śladów obecności Cesarstwa Rzymskiego. Po zwiedzaniu udamy się do Portogruaro, w którym dla odmiany poczujemy klimat Średniowiecza. Charakterystycznym punktem miasta jest Duomo di Sant’Andrea apostolo, powstały w miejscu kościoła z XII wieku. Po zwiedzaniu udamy się do jednej z pobliskich winnic na degustację włoskiego wina.

Wariant trasy
w kilometrach
29Łatwa
79Średnia
128Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.