Cittadella - Bassano del Grappa

Dzisiaj udamy się w historyczną podróż po niezwykle bogatych w zabytki architektoniczne zakątkach regionu Veneto. Po śniadaniu wsiądziemy na rowery i udamy się w podróż na zachód, ścieżką rowerową Ostiglia – Treviso, która poprowadzona została po starej trakcji kolejowej. Blisko 50 kilometrowy odcinek kolei został wybudowany początkiem XX wieku, jednakże został zniszczony podczas II Wojny Światowej. Obecnie jest to niesłychanie popularna trasa dla rowerzystów łącząca Treviso z prowincją Mantua.

Po blisko 40 kilometrach dotrzemy do miasteczka Campo San Martino. Tutaj opuścimy trasę rowerową Ostiglia – Treviso i udamy się na północ, wzdłuż słynnej rzeki Brenta, której źródła znajdują się w Dolomitach. Naszym kolejnym przystankiem na trasie będzie średniowieczne miasto Cittadella. Stara część miasta jest otoczona średniowiecznymi murami powstałymi w XIII wieku. Miasto robi niezwykłe wrażenie i jest obowiązkowym punktem na trasie. Po odpoczynku i zwiedzaniu udamy się dalej na północ.

Ostatnim przystankiem na naszej i trasie i zarazem celem naszej dzisiejszej podróży będzie miasto Bassano del Grappa. Jest to miasto muzeów, placów i zabytków. Pierwsze informacje o osadzie pojawiły się już w X wieku. Z zapisków wynika, że na wzgórzu wniesiono kościół Santa Maria, wokół którego następnie powstały obronne mury oraz budynki mieszkalne. Do miejsc wartych odwiedzenia należą między innymi Chiesa di Santa Croce, Palazzo Bonaguro czy Tempio Ossario. Po odpoczynku i zwiedzaniu udamy się busem do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
41Łatwa
81Średnia
162Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.