Siena + San Gimignano

Dzisiejszego dnia po śniadaniu opuszczamy południową Toskanię i wyruszamy na północ. Z hotelu jedziemy busem w okolice malowniczej Sieny, która do dnia dzisiejszego zachowała swój średniowieczny charakter. To charakterystyczne miasteczko położone jest na wzgórzach Chianti, w otoczeniu winnic i starych gajów oliwnych, a centrum to kolaż krętych uliczek, magicznych zaułków, wspaniałej architektury i sztuki.

Siena jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych toskańskich miasteczek – głównie za sprawą czerwono - brązowych dachów i kamienic powstałych z palonej cegły o płomiennym kolorze, wyraźnie kontrastującym z soczystą zielenią pobliskich wzgórz. Ten specyficzny kolor zyskał nawet własną nazwę - "siena palona". Do dnia dzisiejszego budowniczowie używają tego samego rodzaju cegły, co sprawia, że miasteczko pomimo upływu czasu, zachowało swój charakterystyczny wygląd. Siena to także miasteczko słynne z niecodziennych wyścigów konnych organizowanych dwa razy w roku na głównym placu miasta tzw. Palio.

Po krótkim zwiedzaniu Sieny udajemy się rowerami w kierunku Poggibonsi z górującą nad miasteczkiem fortecą Poggio Imperiale otoczoną pierścieniem murów, z których podziwiać można panoramę toskańskich wzgórz. Droga wiedzie głównie drogami szutrowymi z kilkoma trudniejszymi fragmentami.

Punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia będzie wizyta w San Gimignano nazywanym „Manhattanem Europy”. Nad miasteczkiem górują charakterystyczne, widoczne z daleka kamienne wieże, a w zabytkowym centrum podziwiać można doskonale zachowane budowle.

Wariant trasy
w kilometrach
27Łatwa
40Średnia
50Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.