Perugia + Cortona + Lago Trassimeno

Dzisiejszego dnia nasza rowerowa wyprawa przekroczy granice Toskanii i udamy się z wizytą do sąsiadującej Umbrii. Z hotelu wyjeżdżamy busem do położonej na wzgórzu stolicy regionu - średniowiecznej Perugii. Zabytkowe centrum miasta zachowało swój specyficzny charakter, który tworzą tradycyjne kamienne zabudowania oraz kręte i wąskie uliczki.

Długa i ciekawa historia miasta sięga korzeniami czasów Etrusków, a przez wieki Perugia była ważnym centrum kultury i sztuki. Do dzisiaj znajduje się tutaj słynny uniwersytet, którego historia sięgaja czasów średniowiecznych. Najbardziej rozpoznawalnymi i wartymi zobaczenia zabytkami Perugii są: gotycka fontanna Maggiore, brama wjazdowa San Pietro, ratusz - Palazzo dei Priori oraz katedra San Lorenzo.

Po krótkim zwiedzaniu Perugii udamy się w kierunku położonego nad jeziorem Trazymeńskim - Monte del Lago i dalej wyruszamy rowerami w kierunku kolejnej toskańskiej perełki – średniowiecznej Cortony. Miasteczko położone jest na wzgórzu i ostatnie kilometry naszej trasy stanowi podjazd do zabytkowego, otoczonego etruskimi murami obronnymi centrum. Położenie miasteczka na wzgórzu sprawia, że pełne niepowtarzalnego charakteru centrum to plątanina wąskich, krętych i stromych uliczek poprowadzonych między charakterystyczną kamienną zabudową.

Krótki odpoczynek na starówce pozwoli zregenerować siły przed dalszą trasą, która poprowadzi nas dalej w kierunku Lago Trassimeno, a następnie wzdłuż jeziora do Castilione del Lago, skąd udamy się busem w podróż powrotną do hotelu. Niestrudzonym proponujemy powrót do hotelu rowerem.

Wariant trasy
w kilometrach
35Łatwa
65Średnia
140Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.