Florencja + Vinci

Dzisiejszy dzień pozwoli nam na chwilę odpoczynku od rowerowych zmagań. O poranku wyruszymy na podbój fascynującej stolicy Toskanii – Florencji, która obok Rzymu i Wenecji należy do najpopularniejszych włoskich miast odwiedzanych rokrocznie przez rzesze turystów z całego świata. Florencja to perełka renesansowej architektury i sztuki. Zaledwie krótki spacer po tym renesansowym mieście pozwoli zapałać do niego niekończącą się miłością i chęcią kolejnej wizyty.

Spacerując wąskimi uliczkami wśród zabytkowych budowli i kościołów możemy poczuć się niczym w muzeum. Wśród miejsc wartych odwiedzenia wymienić należy katedrę Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio oraz baptysterium św. Jana - Battistero di San Giovanni. Katedra ze wspaniałą zielono – różowo – białą fasadą i zwieńczona niesamowitą, zaprojektowaną przez Brunelleschiego kopułą to jeden ze znaków rozpoznawczych Florencji. Pochodzący z XII wieku, jedyny w swoim rodzaju most - Ponte Vecchio to kolejny symbol miasta. Most to nietypowe połączenie ulicy z domami znajdującymi się po obu stronach konstrukcji. W usytuowanych tu sklepikach i warsztatach lokalnych rzemieślników można kupić różnorodne wyroby jubilerskie.

Po południu naszą propozycją będzie rowerowa wycieczka po malowniczej okolicy Vinci. Spokojna i widokowa trasa przebiegać będzie z hotelu przez okoliczne gaje oliwne i winnice. Głównym przystankiem na naszej trasie będzie miasteczko Vinci, w którym urodził się słynny Leonardo da Vinci. Znajduje się tu muzeum poświęcone temu genialnemu renesansowemu artyście.

Wariant trasy
w kilometrach
12Łatwa
40Średnia
55Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.