Arezzo

Naszą rowerową przygodę w Toskanii rozpoczniemy od wycieczki na północ do założonego przez Etrusków miasteczka Arezzo. Trasa prowadzić będzie głównie drogami i ścieżkami szutrowymi. Z hotelu udamy się w kierunku jeziora Lago di Chiusi i dalej ścieżką rowerową wzdłuż kanału Maestro Della Chiana, mijając po drodze jezioro Lago di Montepulciano.

Zbliżając się do celu naszej wycieczki, ostatnie kilometry trasy pokonamy drogami asfaltowymi dojeżdżając pod bramy Starego Miasta. Arezzo, którego historia sięga czasów etruskich, to małe, urokliwe miasteczko pełne wąskich uliczek z zabytkowymi kamienicami mieniącymi się żółto – szarymi barwami. Wielbiciele sztuki przybywają do Arezzo, aby obejrzeć znajdujące się tu dzieła: fresk „Legenda Prawdziwego Krzyża” namalowane przez Piero della Francesco oraz krzyż pędzla Cimabue’go.

Arezzo to nie tylko miejsce godne polecenia miłośnikom sztuki, ale także doskonałe miejsce dla wielbicieli włoskiego „la dolce vita” – urocze zabytkowe miasteczko jest nie mniej piękne, ale o wiele spokojniejsze niż pobliska Siena czy Florencja. Bogatą historię miasta zauważyć można na każdym kroku. W centrum miasteczka znajduje się charakterystycznie pochyły plac Piazza Grande otoczony zabytkowymi kamienicami i pałacami. To właśnie tu – w filmie "Życie jest piękne" - Roberto Benigni jeździł na rowerze wołając "Buongiorno principessa!".

Wariant trasy
w kilometrach
44Łatwa
70Średnia
140Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.