Słynne trasy u podnóża Sella Rondy i Marmolady

Włochy ‣ Dolomity - rowerowa przygoda w słonecznych Dolomitach


Sprawdź szczegóły wycieczki
  1. Program
  2. Dni rowerowe
  3. Zakwaterowanie
  4. Atrakcje
  5. Terminy
    i ceny

Program wyjazdu

Dolomity szosowo

Program ofert szosowych został skonstruowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb ambitnych rowerzystów. W dalszym ciągu będziemy odwiedzali najpiękniejsze regiony i zakątki na rowerach, z tym że w tej ofercie wybierzemy się tam na rowerach szosowych, a korzystać będziemy w całości z utwardzonych asfaltowych dróg.

Passo di Manghen

Passo di Manghen

Passo di Manghen to przełęcz łącząca regiony Fal di Fiemme i Valsugana. Przełęcz umożliwia dostęp do jednego z najbardziej dzikich pasm w Dolomitach - Lagorai. Tutejsza droga jest bardzo lubiana zarówno przez motocyklistów, jak i kolarzy. Niezwykłe okoliczności przyrody oraz piękne widoki w pełni zrekompensują trudny podjazdu. 

Canazei

Canazei

Canazei to pełna uroku miejscowość uwielbiana przez turystów i miłośników zarówno zimowych, jak i letnich sportów. Miasteczko położone jest w dolinie Val di Fassa, na wysokości 1 465 m n.p.m., u stóp jednego z najsłynniejszych masywów w Dolomitach, czyli Gruppo di Sella.

Obereggen

Obereggen

Obereggen to niewielka miejscowość położona w samym sercu jednej z najpiękniejszych alpejskich dolin - Val di Fiemme, u stróp góry Latemar. Miasteczko słynie przede wszystkim ze sportów zimowych, ponieważ mieści się tu znana stacja narciarska. Letnia odsłona Obereggen przyciąga turystów licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi oraz przepięknymi wiodokami.

Lodowiec Marmolada

Lodowiec Marmolada

Marmolada jest najwyższą górą w Dolomitach (3 343 m n.p.m.), znajduje się tu również najsłynniejszy lodowiec we włoskich Alpach - Ghiacciaio della Marmolada. Jest to całoroczny ośrodek, umożliwiający jazdę na nartach nawet latem. Nazwa "marmolada", chociaż kojarzy się jednoznacznie, nie ma niczego wspólnego z konfiturą. Wywodzi się bowiem z języka ladyńskiego i oznacza "błyszczący", co idealnie określa lodowiec odbijający promienie słeneczne.

Predazzo

Predazzo

Predazzo od lat znane jest wśród polskich kibiców skoków narciarskich, jak i oczywiście wśród czynnch narciarzy. Warto także poznać letnią odsłonę tego urzekającego miejsca. Położona w przepięknym Val di Fiemme miejscowość jest całorocznym kurortem, mnóstwo tu pieszych i rowerowych szlaków. Uroku Predazzo dodaje typowa dla regionu architektura oraz liczne restauracje serwujące lokalne przysmaki.

Dolomity

Dolomity

Dolomity to wręcz idealne miejsce na niezapomnianą rowerową przygodę. Malownicze krajobrazy z majestatyczną panoramą górskich szczytów, bogactwo atrakcji oraz liczne trasy rowerowe sprawiają, że region ten jest chętnie odwiedzany przez amatorów aktywnego wypoczynku. Włoskie Dolomity, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wraz z dolinami Val di Fassa i Val di Fiemme zapewniają wszystkim miłośnikom rowerowego wypoczynku najlepsze warunki do uprawiania tego sportu.

Sella Ronda

Sella Ronda

Sella Ronda to jeden z najsłynniejszych masywów górskich w całych Alpach i jednocześnie najbardziej rozpoznawalny punkt w Dolomitach. Majestatyczna górska przyroda oraz niezapomniany widok olbrzymich Dolomitów sprawiają, że Sella Ronda należy do najbardziej oryginalnych łańcuchów górskich. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych regionów narciarskich w całej Europie. Również w sezonie letnim pod Sella Rondę ściągają rzesze turystów. Rozbudowana sieć zarówno pieszych jak i rowerowych ścieżek sprawia, że jest to idealne miejsca zarówno na zimowy jak i letni wypoczynek.

Kompleks wellness Dolaondes

Kompleks wellness Dolaondes

Centrum wellness Dolaondes w miejscowości Canazei to nowoczesny obiekt składający się z kompleksu basenów oraz centrum spa. Do dyspozycji gości są m.in. łaźnie parowe, sauna fińska oraz różnorodne groty wodne. Wizyta w kompleksie Dolaondes jest doskonałym sposobem na miły, relaksujący wieczór.

Niezapomniana wyprawa dla amatorów kolarstwa szosowego

Pełna relacja z wyprawy wkrótce

Terminy i ceny
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.