Lagos + rejs po zatoce Alvor

Dzisiejszego dnia powrócimy na trasy prowadzące wzdłuż wybrzeża. Dzień będzie obfitował w wypoczynek i zwiedzanie, natomiast pokonywana przez nas trasa rowerowa będzie sprzyjała rekreacji i wypoczynkowi. Po śniadaniu udamy się w kierunku miejscowości Alvor. Miasto oparło się wielkiej turystyce i jego centrum utrzymało nowoczesność na obrzeżach. Niedaleko centrum znajduje się plaża Praia de Alvor, nad którą tętni życie. Tutaj zatrzymamy się na chwilę aby odpocząć i wykąpać się w południowej wodzie. Chętni mogą skorzystać z wyjątkowego rejsu statkiem po zatoce. Podczas rejsu będzie można podziwiać liczne klify i kaniony, a także starożytne mury miasta Lagos.

Po odpoczynku udamy się do miasta Lagos. Jest to jedno z najciekawszych miast całego regionu i jedna z 3 najważniejszych turystycznych miejscowości południowej Portugalii. W mieście można zobaczyć wiele kontrastów, jak chociażby stary zabytkowy port i nową przystań dla jachtów, stare miasto pełne zabytkowych uliczek i piękne piaszczyste plaże, wokół których znajdują się nowoczesne hotele. Dodatkowo w Lagos warto obejrzeć starożytne mury miasta, które można podziwiać zarówno z lądu jak i z wody. Szukając zabytków trzeba również zobaczyć kościół Igreja de Santo António. Kościół nazywany jest „złotym” ze względu na imponującą barokową salę wyłożoną od sufitu aż po podłogę złotymi ozdobami. Po wizycie w Lagos udamy się rowerami do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
15Łatwa
59Średnia
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.