Faro + Kościół Igreja do Carmo + Albufeira

Po śniadaniu rozpoczniemy naszą rowerową przygodę od zwiedzania stolicy regionu Algarve, Faro. Miasto urzeka przede wszystkim położeniem w sercu Parku Narodowego da Ria Formosa. Będąc w Faro należy koniecznie zobaczyć XIII wieczną katedrę Se na Largo de Se oraz plac targowy Mercado Municipal, na którym poczujemy prawdziwy południowy klimat. Perłą miasta jest kościół Igreja Nossa Senhora do Carmo, w środku którego znajduje się Kaplica Kości - Capela dos Ossos. Jej ściany i sklepienie są pokryte kośćmi i czaszkami pochodzącymi z położonego nieopodal cmentarza.

Po wizycie w Faro wyruszymy rowerami na zachód w kierunku Albufeiry, jednego z najbardziej znanych kurortów w Portugalii. Dzisiejsza trasa będzie prowadziła głównie asfaltowymi drogami, ale nie zabraknie również szutrowych tras malowniczo położonych przy wybrzeżu. Nim dotrzemy do Albufeiry odwiedzimy miasteczko Quarteira. Znajduje się tutaj mnóstwo luksusowych hoteli oraz ciągnąca się ponad 3 kilometry plaża Praia de Quarteira. Po krótkim odpoczynku wyruszymy w dalszą trasę.

Celem naszej dzisiejszej podróży jest jedno z głównych centrów turystycznych w południowej Portugalii, miasto Albufeira. Miasto będące niegdyś niewielką rybacką wioską jest obecnie dużym, turystycznym kurortem, z wieloma hotelami i pięknymi plażami, na których również i my będziemy wypoczywać. Po zwiedzaniu i odpoczynku nad oceanem wyruszymy w drogę powrotną do hotelu. Chętni mogą wrócić tą samą trasą rowerami.

Wariant trasy
w kilometrach
54Łatwa
67Średnia
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.