Rezerwat Rio Formosa + Fort Cacela Velha + San Antonio

Naszą rowerową podróż po południowym wybrzeżu Portugali rozpoczniemy w Olhao. Swego czasu mała, rybacka wioska jest obecnie jednym z ciekawszych miejsc na mapie Portugali. Na szczególną uwagę zasługuje tu stary rynek. Po krótkim zwiedzaniu ruszymy dalej w trasę, aby wjechać na teren Parku Narodowego da Ria Formosa i dalej do leżącego przy granicy z Hiszpanią miasteczka Vila Real de Santo Antonio, które jest celem naszej dzisiejszej wyprawy.

Od tej pory, jeśli szczęście nam dopisze, będziemy mogli podziwiać stada flamingów i innych blisko 20000 gatunków ptaków zamieszkujących region Parku. Na naszej trasie natrafimy na miasteczko Tavira, które uważane jest za najpiękniejsze miasto całego regionu. Tavira przepełniona jest licznymi zabytkami, z których najsłynniejszym jest most rzymski na rzece Gilao.

Po krótkim odpoczynku ruszymy dalej wzdłuż wybrzeża odwiedzając po drodze osadę Cacela Velha. Jest to miejsce nienaruszone przez turystykę, w którym czas się zatrzymał, a tradycja ma się dobrze. Kolejne kilometry to rekreacyjna jazda po płaskim terenie. Naszymi kolejnymi przystankami na trasie będą miasteczka Monte Gordo i Vila Real de Santo Antonio. To tutaj na budynkach mieszkalnych można zobaczyć słynne portugalskie płytki Azulejo, które zdobią domy na całym południowym wybrzeżu.

Wariant trasy
w kilometrach
46Łatwa
61Średnia
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.