Wilno + Lot balonem + Zamki Wileńskie

Dzisiaj opuszczamy Litwę. Jednak zanim wrócimy do Polski, po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, udamy się w podróż busem do Wilna – bo czymże byłaby wizyta na Litwie bez zwiedzania Wilna?

Wilno to piękna, chociaż niewielka stolica. Wielowiekowa historia i wpływy różnych kultur sprawiają, że miasto ma niepowtarzalny klimat. Mnóstwo tu zabytków i historycznych miejsc. Na szczególną uwagę zasługują Pałac Wielkich Książąt Litewskich, w którym obecnie mieści się muzeum, Ostra Brama z kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej, Uniwersytet Wileński, Cmentarz na Rossie, czy Ratusz. Jest tu też wiele pięknych, starych kościołów,cerkwi i muzeów. To istny raj dla miłośników historii.

Jedną z charakterystycznych atrakcji turystycznych Wilna jest lot balonem. Panorama Starego Miasta, czerwone dachy budynków i miejska zieleń wyglądają zachwycająco z lotu ptaka, a i sam lot balonem jest niezapomnianym przeżyciem.

Miasto to doskonale pokazuje, jak łączyć tradycję z nowoczesnością. Wilno jest nowoczesną europejską stolicą, litewskim centrum finansowym i biznesowym, to ważny ośrodek naukowy oraz centrum kulturalne. Warto udać się na spacer główną arterią miasta, Aleją Giedymina. Mieszczą się przy niej ministerstwa, ale także liczne bary, restauracje i sklepy. Wilno to miasto idące z duchem czasu, o czym mogą świadczyć piękne, kolorowe murale i rzeźby, cieszące oczy turystów, rozmieszczone w zaskakujących miejscach. I chociaż Wilno, nie jest tak popularne, jak inne europejskie stolice, ma swój niepowtarzalny urok.

Po krótkim zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do Polski.

Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.