Birsztany

Dzisiaj czeka nas nie lada atrakcja, wyruszymy bowiem do usytuowanej, nad meandrami Niemna, miejscowości Birsztany. Dzień zapowiada się spokojnie, a jazdę uprzyjemnią nam malownicze krajobrazy południowej Litwy.

Birsztany znajdują się na południe od Kowna, ok. 100 km od granicy z Polską. Ten mały kurort jest przepięknie położony, rzeka snuje się tu leniwie, a dookoła znajdują się łąki i lasy pełne ptaków. Birsztany są jedną z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych na Litwie. Od XIX wieku, kiedy to odnaleziono tu złoża wód mineralnych i borowiny, miasteczko zyskało na znaczeniu i stało się miejscem częstych odwiedzin turystów i kuracjuszy.

Birsztany to bardzo ciekawe miejsce i ważny punkt na turystycznej mapie Litwy. Oprócz wód mineralnych jest tu też sporo ciekawych miejsc do zobaczenia. Można zwiedzić między innymi Kurhaus, czyli Dom Zdrojowy, w którym mieści się galeria zdjęć poświęconych temu miejscu. Co ciekawe, Kurhaus w Birsztanach, jest to jeden z niewielu budynków tego typu na Litwie. Ponadto obowiązkowym punktem wizyty w Birsztanach jest Ogród Kneippa. Można skorzystać tu z kilku zabiegów opartych na dobroczynnym działaniu wody, tj. ze ścieżki bociana, ścieżki refleksoterapeutycznej, czy kawy Kneippa. Ale Birsztany to przede wszystkim natura, polecamy wizytę na najwyższej wieży widokowej na Litwie, z której rozpościera imponująca panorama meandrów Niemna, wyprawę na Wzgórze Witolda, czy po prostu spacer brzegiem rzeki.

Wariant trasy
w kilometrach
42Łatwa
55Średnia
110Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.