zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek - odkryjmy razem nową jakość sportu

Jednym z naszych celów jest odkrywanie, że zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek nie kosztują nas nic a mogę dać wiele korzyści. Musimy sobie tylko uświadomić jak wiele różnorodnych korzyści dla nas i naszych dzieci płynie ze zmiany trybu życia z siedzącego na aktywny.

Sport i wszelka aktywność fizyczna mają ogromne znaczenie dla rozwoju społeczeństwa - niosą ze sobą nie tylko istotne walory prozdrowotne dla życia człowieka, poprawiają nastrój, ale także kształują charaktery i mobilizują do pracy nad sobą. Niezwykłym przypadkiem wpływu sportu na życie człowieka jest historia Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. Wieloletni narkoman dzięki terapii w Monarze, a przede wszystkim dzięki uprawianiu sportu pokonał własne słabości i wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA (uczestnicy muszą przepłynąć prawie 8 kilometrów, przejechać na rowerze 360 kilometrów a kolejne 84 kilometry przebiec).

Dlaczego właśnie aktywność fizyczna?

 • ma nieoceniony wpływ na zdrowie człowieka
 • pomaga rozładować negatywne emocje i poprawia nastrój
 • pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę
 • daje poczucie szczęścia - odpowiedzialna za to jest wydzielana podczas ćwiczeń serotonina
 • systematyczne treningi kształują charakter i mobilizują do pracy nad sobą

Możliwości spędzania wolnego czasu w sposób aktywny jest w dzisiejszych czasach naprawdę dużo. Wciąż rośnie popularność klubów fitness a rynek fitness w Polsce jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie, ponad 80% polskich powiatów posiada krytą pływalnię. W miastach i miasteczkach powstają różnego rodzaju obiekty i kluby sportowe. Długofalowe plany działania różnych organizacji zawierające w swej treści inicjatywy kładące nacisk na rozwój aktywności fizycznej i sportu powodują powstawanie w naszym kraju nowych obiektów sportowych dorównujących poziomem tym na Zachodzie.

Liczba osób uprawiających sport rośnie według najnowszych badań aktywność fizyczna deklaruje 44% Polaków, ale  wciąż większość naszych rodaków swój wolny czas spędza przed telewizorem.  I to chcemy zmienić! Chcemy pomóc odkryć nową jakość sportu i podzielić się naszymi doświadczeniami jak w atrakcyjny sposób spędzać aktywnie i rodzinnie wolny czas.

Zabawy podwórkowe zamiast tabletu:

 • Skakanka, podchody, gra w gumę, klasy, zabawa w chowanego, krowa, zbijak, król strzelców, państwa-miasta i wiele innych gier podwórkowych czeka na ponowne odkrycie. Dawniej były one doskonałym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.
 • Wiedzę o zasadach gier przekazywały starsze dzieci młodszym. Dziś brakuje tej możliwości - trzeba więc pokazać najmłodszym, że doskonale bawić się można nie tylko na placu zabaw.
 • Zabawy w gronie rówieśnkiów rozwijają społecznie, uczą rozwiązywać konflikty jak również wymagają od dzieci współracy

Sport nie kosztuje a kto go uprawa wiele zyskuje:

 • spacer: aktywność dostępna dla każdego, od najmłodszego do najstarszego członka rodziny, nie wymaga żadnych nakładów finasowych
 • rower: wciąż zbyt mało popularny, a przecież od wczesnej wiosny do jesieni znakomicie zastępuje samochód
 • bieganie: wygodne buty i odrobina mobilizacji może sprawić, że Twoja kondycja poszybuje w górę
 • deskorolka, hulajnoga, rolki: tak niewiele trzeba, by odkryć radość z uprawiania sportów, która towarzyszyła nam w dzieciństwie
 • siłownia plenerowa: coraz bardziej dostępne i popularne zarówno w dużych jak i małych miastach

Bieganie nie zmieni przeszłości, ale może ukształtować przyszłość

 

 

Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.